‘Erdoğan’ın sıra arkadaşıyım’ dedi sunucu kekelemeye başladı! Halk Tv’de ilginç anlar

Muhalefetin her seçim dönemi ortaya attığı ‘Erdoğan’ın diploması’ iddiası 14 Mayıs seçimleri öncesi yine gündeme getirildi. Bir takım çevreler yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üniversite diplomasının olmadığını belirterek manipülasyon yapmaya çalıştı. 

ERDOĞAN’IN SIRA ARKADAŞI KONUŞTU

Bu tartışmalarla birlikte gündeme CHP’nin kanalı Halk Tv ekranlarında üniversitede Cumhurbaşkanı Erdoğan’la sınıf arkadaşlığı yaptığını açıklayan Gazeteci Rafael Sadi’nin videosu geldi. Hatırlanacağı üzere Gazeteci Rafael Sadi, geçmiştede ‘Erdoğan’ın diploması’ tartışmalarının yaşandığı dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan‘la sınıf arkadaşı olduğunu hatta sıra arkadaşı olduğunu açıklamıştı.

ŞİRİN PAYZIN KEKELEMEYE BAŞLADI

Rafael Sadi’nin Erdoğan’la sınıf arkadaşı olduğunu açıklaması üzerine şaşkına dönen Emin Çapa,  “Rafael Bey, kim sınıf arkadaşınız, orayı ben kaçırdım” dedi, Sadi ise “Recep Bey..Hani diploması var mı yok mu tartışılan üniversitede 4 sene beraber okuduk aynı sırada.” şeklinde cevap verdi. O anlarda diploma yaygarasını en çok körükleyen medya organlarından biri olan Halk Tv‘de ortalık buz kesti. Tüm konukların yüzü bir anda düşerken, sunucu Şirin Payzın ise cümle kuramaz hale geldi.

ERDOĞAN’IN DİPLOMASI YAYINLANDI

14 Mayıs seçimlerine yaklaştığımız bu dönemde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın üniversite mezuniyet diplomasını, İletişim Başkanı Fahrettin Altun kamuoyuyla paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1974 yılında üniversiteyi kazandığında başladığı okulun adının İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi olduğu biliniyor. Bu okul daha sonra öğretim hayatına Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Akademisi olarak devam ediyor.

Altun’un açıkladığı belgelere göre Erdoğan‘a bu okuldan verilen 678 no’lu ve 3 Nisan 1981 tarihli geçici mezuniyet Belgesi Dekan Doç. Dr. Sinan Artan imzasını taşıyor. Aynı belgenin 677 sayılı olanında ise Recep Tayyip Erdoğan imzası ve el yazısıyla, ‘geçici mezuniyet belgemin aslını elden aldım’ ifadesinin yer aldığı görülüyor. 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*