Murat Karayalçın’dan İmamoğlu buluşması açıklaması: Özel bir kapsamı, “abi formülleri” falan yok

Eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, CHP’de “değişim” isteyenlerin başında gelen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaptıkları, eski CHP genel başkanları Hikmet Çetin ve Altan Öymen’in de katıldığı görüşmede CHP’nin ve yerel seçimlerin gündeme geldiğini söylerken partinin tüm kadrolarının çalışmalarını sağlayacak bir “dönüşüm” gerektiğini vurguladı.

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’a konuşan Karayalçın, görüşmenin “özel” bir kapsamı olmadığını belirtti. Büyükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen 24. Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nin açılışına davet edildiklerini, tören öncesinde dört isim olarak birlikte yemek yediklerini aktaran Karayalçın, “Sonrasında da etklinliğe gittik, hepsi bu. Hepimiz CHP’liyiz. Tabii ki yemekte sorunları konuştuk, düşüncelerimizi söyledik, belediye seçimlerinin önemini ifade ettik. Ne yapılması gerektiğine ilişkin sohbetimiz oldu. Bu kadar. ‘Abi formülleri’ falan böyle bir şey yok” dedi.

“İmamoğlu’na yönelik bir desteğiniz oldu mu?” sorusuna ise Karayalçın, “Böyle şeyler hiç konuşulmadı. Böyle bir talep olmadı, böyle bir konu da açılmadı” yanıtını verdi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x