Sedat Peker’in avukatı: Seçime kadar bizi sokağa davet eden herkese, seçim gecesi de eve sokmak isteyen herkese karşı direnmeliyiz

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker‘in avukatı Ersan Barkın, “Sedat Peker, ‘seçim sürecinde Türkiye’nin sokağa davet edileceği, sokak çatışmalarının içine sürükleneceğini ilişkin değerlendirmeleri vardı. O değerlendirmeler Sinan Ateş cinayetiydi” dedi. Barkın, “Seçime kadar bizi sokağa davet eden herkese, seçim gecesi de eve sokmak isteyen herkese karşı direnmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Peker’in avukatı Ersan Barkın, Halk TV’de yayımlanan “Kayda Geçsin” isimli programa konuk oldu.

2021 yılında başladığı ifşa ve itiraflarla Türkiye gündemini sarsan organize suç örgütü lideri Sedat Peker, “Seçimlere iki ay kala konuşacağım” demişti.

Seçimlere iki aydan az bir süre Peker’in açıklama yapıp yapmayacağı merak konusu olurken; Peker’in avukatı Ersan Barkın Halk TV canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

“Seçim gecesi bizi eve sokmak isteyen herkese karşı direnmeliyiz”

Barkın, “Hatırlarsınız, Sedat Peker, ‘seçim sürecinde Türkiye’nin sokağa davet edileceği, sokak çatışmalarının içine sürükleneceğini ilişkin değerlendirmeleri vardı. O değerlendirmeler Sinan Ateş cinayetiydi! Başka kargaşalar da oldu” ifadelerini kullandı.

Barkın ayrıca “Şunu söylemek lazım; seçime kadar bizi sokağa davet eden herkese direnmeliyiz. Seçim gecesi de bizi eve sokmak isteyen herkese karşı direnmeliyiz” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir