Türkiye’nin ilk türbanlı valisi de listede: Çift maaş alıyorlar

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, partisinin il başkanlık binasında Afyonkarahisar’da jeotermal ısınma hizmeti sunan AFJET’e (Afyon Jeotermal Turizm ve Ticaret A.Ş) ilişkin açıklama yaptı.

Sözcü’nün haberine göre Mısırlıoğlu, AFJET’in yönetim kurulundaki kişilerin çift maaş aldıklarını ileri sürerek duruma tepki gösterdi. AFJET’in yönetim kurulu başkanlığını, Türkiye’nin ilk başörtülü valisi olarak bilinen Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı’nın yaptığı öğrenildi.

VALİYE 20 BİN, DİĞERLERİNE 12 BİN LİRA

Vali Yiğitbaşı’nın AFJET’ten aylık 20 bin lira, yönetim kurulunda bulunan diğer isimlerin ise 12 bin lira aylık maaş aldığını ifade eden Mısırlıoğlu, şunları söyledi:

“AFJET yönetim kurulunun kamudan aldıkları maaşlarının yanı sıra AFJET’ten de maaş aldıkları biliniyor. Türkiye şartlarında zor olsa da öğretmenlerin ek iş yapmasına alıştık, özel sektör çalışanlarının hatta siz kıymetli basın mensuplarının ek iş yapmasını kabullendik de kamuda üst düzey yönetici diyebileceğimiz isimlerin çift maaş alıyor oluşu bizi kara kara düşündürdü açıkçası. AFJET’te yönetim kurulu başkanının yani Sayın Valimiz Kübra Güran Yiğitbaşı’nın 20 bin TL maaşı olduğunu öğrendik. Yönetim Kurulu Üyelerinin ise aylık 12’şer bin TL ek gelir elde ettiklerini duyduk. Yani bu hesaba göre AFJET kasasından her ay yönetim kurulu için 100 bin TL’den fazla para çıkıyor. Safsatalarla vaktinizi harcayacağınıza kimlere çanak tuttuğunuzu bir hatırlayın istedim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir