Ünlü Yönetici, Büyük Altcoin İçin ‘Değeri Yok’ Dedi!

Siber Capital CIO’su Justin Bons, kripto para borsası FTX’in çöküşünden sonra ciddi darbe alan Solana’nın (SOL) uzun vadeli değerinin olmadığını iddia ediyor. Bons ayrıca, bir zamanlar lider altcoin Ethereum’a rakip olarak görülen Solana’nın ademi merkeziyetçiliğini kaybettiğini ileri sürüyor.

Justin Bons: Solana’nın bir geleceği ve değeri yok!

Cyber ​​Capital’in kurucusu ve CIO’su Justin Bons, Twitter’dan bir zamanların gözde altcoin projesi Solana Blockchain’e yönelik son eleştirilerini paylaştı. Bons, Solana’nın Blockchain’inin amacını uzun vadede gerçekleştiremeyeceğini ileri sürüyor. Solana Blockchain’in ölçeklenebilir olabileceği gerçeğine katılırken, bunun ademi merkeziyetçiliğe karşı tehlikeli takaslar yapmaya devam etmesinden kaynaklandığını iddia ediyor. Bu bağlamda Bons, şu açıklamayı yapıyor:

Solana’da uzun vadeli bir nokta görmüyorum. Ademi merkeziyetçiliğe karşı tehlikeli ödünler verdiği için şimdi ölçeklenebilir olabilir. Bununla birlikte, SOL asla gerçekten shareded Blockchain’lerle rekabet edemeyecek. Bunlar, ademi merkeziyetçiliği korurken daha fazla ölçeklenebilirlik elde ettikçe, o kaybedecek.

Justin Bons, Solana’nın ademi merkeziyetçiliği korurken daha fazla ölçeklenebilirlik sağlayan gerçekten ‘shareded’ Blockchain’lerle asla rekabet edemeyeceğine inanıyor. Bons, Solana Blockchain’le ilgili eleştirilerini ilk kez dile getirmiyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, geçen yılın Ekim ayında, Solana Blockchain’in altı saatlik bir kesinti kaydetmesinden günler sonra, Bons ağı uzun bir tweet dizisinde eleştiri bombardımanına tuttu.

Justin Bons, son zamanlarda Blockchain’in yaşadığı kesintilerle ilgili eleştirilerinin yanı sıra, Solana ekibinin ‘ağı gereksiz yere merkezileştirdiğini’ de vurguluyor. Ayrıca Bons, bir doğrulayıcıyı karlı bir şekilde çalıştırmak için 6 milyon dolar gerektirdiğinden, Solana’da doğrulayıcı olmanın pahalı olduğunu iddia ediyor. Solana’nın Proof of History (PoH) konsensüsünden bahsdiyor ve bir blok yayılma protokolü olan Turbine’den ölçeklenebilirlik için ademi merkeziyetçilikten vazgeçtiğini öne sürüyor.

Altcoin fiyatı ve gelişmeler

Nesnelerin interneti (IoT) cihazları için uzun menzilli bağlantı sağlayan ‘etkin noktalar’ adı verilen merkezi olmayan bir cihaz ağı olan Helium, 27 Mart’ta Solana Blockchain’e taşınacağını duyurdu. Bu arada Solana’da NFT alım satım faaliyeti büyüyor. Cryptoslam’in verilerine göre, Solana merkezli NFT satışları geçtiğimiz hafta %36,50 artarak 20,36 milyon dolara ulaştı. Lider altcoin Ethereum tabanlı NFT satışları aynı zaman diliminde %2,37 azaldı.

SOL bu yazı sırasında son 24 saatte %2,16 artışla 17,99 dolardan işlem görüyordu. Altcoin, haftalık bazda ise %13,5 değer kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir