DOT Coin, Bitcoin ve Bu 6 Altcoin İçin Sıcak Gelişmeler Var!

Solana’daki meme coin çılgınlığından sonra Polkadot (DOT Coin) tabanlı ilk meme coin’i lansmana hazırlanıyor. Arbitrum Orbit, işlem ücretlerini ödemek için kullanılan özel gaz tokenleri için destek ekledi. Grayscale ve VanEck, spot Bitcoin ETF için Form 8-A’larını dosyalayan en son firmalar oldu. Ve daha fazlası…

DOT Coin, ABR, BTC ve bu 5 altcoin için sıcak gelişmeler var!

Polkadot (DOT Coin) ilk meme coin’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi büyük kripto paraların yanı sıra altcoin ve meme coin’ler de 2023’ün son çeyreğinde yükselişe geçti. Bu da büyük bir kripto piyasası rallisine yol açtı. Şimdiye kadar, Solana tabanlı bir meme coin olan Bonk (BONK), bir yıldan biraz daha uzun bir sürede %10.000’den fazla artış gösterdi. Böylece, yılın belki de en büyük kazananı oldu. Şimdi Polkadot (DOT Coin) tabanlı yepyeni bir meme coin’i olan DED, piyasaya girmeye hazırlanıyor. Yeni meme coin şu anda Polkadot (DOT Coin) üzerinde çalışıyor. DED’i, özel bir grup geliştiriyor. X üzerinde yapılan birkaç ankete göre halihazırda geniş bir topluluk desteğine sahip.

Arbitrum Orbit’in Layer-3’ler belirli ERC-20 tokenlerini kullanabilecek

Geliştiricilerin Ethereum Katman-2 ağı Arbitrum’un üzerine Katman-3 Blockchain inşa etmelerine olanak tanıyan Arbitrum ARB Orbit, Blockchain işlem ücretlerini ödemek için kullanılan özel gaz tokenleri veya tokenler için destek ekledi. Arbitrum yaptığı açıklamada, bu gelişmenin artık Orbit Blockchain ağlarındaki gaz veya işlem ücretlerini ödemek için belirli ERC-20 tokenlerin kullanmasına izin verdiğini söyledi. Yakın zamana kadar Orbit Blockchain’leri gaz tokenı olarak yalnızca ETH kullanıyordu.

Arbitrum’un ana geliştiricisi Offchain Labs’in ürün pazarlama lideri David Dennis konu hakkında bir açıklama yaptı. Dennis, “Örneğin, bir oyun oyun içi bir ekonomik modele sahip olmak ister. Ancak yine de kaputun altında Arbitrum ve Ethereum’un üzerine inşa etmek ister.” dedi.

Starknet, STRK ücret ödeme yükseltmesi için oylama yapıyor

Starknet, Starknet v0.13.0’daki büyük yükseltmelerin test-net’ten main-net’e geçişi konusunda bir topluluk oylaması başlattı. Yükseltmeler, protokolün daha önce kabul ettiği ETH’nin yanı sıra Starknet’in yerel tokeni olan STRK’da işlem ücreti ödemelerini kolaylaştırıyor. STRK henüz mevcut değil. Ayrıca, oylamanın ihracı nasıl etkileyeceği şu anda net değil. Protokolün sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, topluluk üyeleri 4 Ocak günü saat 07:00’den 8 Ocak günü saat 07:00’ye kadar Starknet Yönetişim Merkezi’nde görüş bildirebilecek.

Fidelity, Grayscale spot Bitcoin ETF uygulamaları için ilerleme kaydetti

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere spot Bitcoin ETF için tüm gözler SEC’te. Grayscale ve VanEck, Form 8-A’larını dosyalayan en son firmalar oldu. Böylece, potansiyel bir spot Bitcoin ETF’ye doğru ilerleme sinyali verdiler. Bu hamle, ürün onaylandıktan sonra ihraççıların bir borsada işlem yapmasına olanak tanıyan kayıt anlamına geliyor. VanEck ve Grayscale’in hamleleri, Fidelity’nin Form 8-A’sını sunmasından bir gün sonra geldi. Bu arada, SEC’in bir spot Bitcoin ETF’sini onaylayıp onaylamayacağına karar vermesi gereken son tarih yaklaşıyor.

Grayscale, uzun bir yolculuğun ve SEC’in Grayscale’in spot Bitcoin ETF teklifini yeniden gözden geçirmesi gerektiğine karar veren bir Ağustos mahkeme galibiyetinin ardından, amiral gemisi GBTC fonunu bir spot Bitcoin ETF’ye dönüştürmek istiyor. BlackRock ve Fidelity gibi diğer firmalar da geçtiğimiz yıl spot Bitcoin ETF’si için başvuru yaptı.

Chronos, bir saldırı olduğunu bildirdi ve kullanıcıları uyardı

Arbitrum ekosisteminde bir AMM protokolü olan Chronos, Dyson tarafından yönetilen merkezi likidite havuzunun Gamma’ya benzer bir güvenlik açığı ile saldırıya uğradığını duyurdu. Kullanıcı güvenliğini sağlamak için Chronos, tüm kullanıcıları uyardı. Bu doğrultuda, bu likidite havuzlarıyla ilgili sözleşmeleri iptal etmelerini şiddetle tavsiye etti. Bu saldırının yalnızca merkezi likidite havuzlarını hedef aldığını belirtti. Ayrıca, V2 likidite havuzlarının geri kalanının güvende olduğunu kaydetti. Bu bağlamda, fonların garanti altında olduğunu açıkladı.

Şu anda Chronos, bu güvenlik olayına yanıt vermek için ilgili tüm taraflar ve güvenlik uzmanlarıyla yakın bir şekilde çalışıyor. Protokol, en son güncellemeleri istediği zaman sağlayacak. Chronos ayrıca kullanıcılara dikkatli olmalarını ve resmi olmayan hesaplardan gelen şüpheli bağlantılara tıklamaktan kaçınmalarını hatırlattı.

Akıllı Para, Binance’ten 3.500 ETH çekti

Analitik platformu Lookonchain, düşükten alıp yüksekten satma konusunda yetenekli bir Akıllı Para traader’ının Binance’ten 3.500 ETH (yaklaşık 7,97 milyon dolar) çektiğini bildirdi

Abyss World, 2Moon Capital’den stratejik bir yatırım aldı

Abyss World, devam eden finansman turunda 2Moon Capital’den stratejik yatırım aldığını açıkladı. Bu hamle, oyunun bu yıl resmi olarak piyasaya sürülmesine yardımcı olacak. Bu haberden önce, Abyss World geliştiricisi Metagame Industries, Sui geliştiricisi Mysten Labs, İsviçreli oyun platformu Xterio, oyun yayıncısı Funplus, yatırım şirketi 2Moon Capital ve Big Brain Holdings’in de aralarında bulunduğu yatırımcılarla stratejik bir finansman turunu tamamladı.

Tether, Ethereum ağında 1 milyar USDT bastı

Whale Alert’in bildirdiğine göre stablecoin ihraççısı Tether, Ethereum ağında 1 milyar USDT basımını gerçekleştirdi. Tether CEO’su Paolo Ardoino, bu 1 milyar USDT ihracının Ethereum ağının envanterine bir ek olduğunu belirtti. Bu, yetkilendirilmiş ancak ihraç edilmemiş bir işlem. Yani bu artışı bir sonraki ihraç talebinin envanteri ve cross-chain değişimi için kullanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x