Görenler Şaşkına Dönüyor: 12 Yaşındaki Eymen, Şeker Gibi Sarımsak-Soğan Yiyor!

Bursa’da çocukluğundan beri sarımsak ve soğan yemeye doymayan 12 yaşındaki Eymen’i görenler gözlerine inanamıyor. Her gün en az 10 diş sarımsak ve bir kilo soğan tüketen Eymen’in kokuyla ise biraz başı dertte. 

Bu akşam büyük ihtimal haber bültenlerinde bolca karşınıza çıkacak olan 12 yaşındaki Eymen, oldukça ilginç bir çocuk. Bursa’nın Nilüfer ilçesinde yaşayan minik dostumuz her gün en az 10 diş sarımsak ve bir kilo soğan yiyor.

Çocukluğundan beri her gün soğan ve sarımsak yiyen Eymen okula giderken, evde, arkadaşları ile gezerken yanından sarımsak ayırmıyor.

Eymen çok fazla sarımsak ve soğan yediği için evde annesi sarımsak ve soğanları saklamak zorunda kalıyor.

Eymen ise artık koku duygusunun gelişmesiyle mi bilinmez; saklanan sarımsak ve soğanı rahatlıkla bulup yemeye devam ediyor.

Eymen’in annesi Özgül Ayhan oğlunun bu sarımsak-soğan aşkını şöyle anlatıyor ⬇️

Küçüklüğünden beri soğan, sarımsak yiyor. Okula giderken bile soğan yemek istiyor, ben ’oğlum yeme ağzın kokar’ diyorum ama beni dinlemiyor. Soğan yiyip dişlerini fırçalıyor, marketten kokulu sakızlar alıyoruz ve öyle gidiyor okula. Okula giderken, evde, sokakta her yerde sarımsak yiyor. Biz birlikte uyuyoruz oğlumla çok kötü kokuyor sarımsak ve soğan yediği için ama yine de bu sevdadan onu vazgeçiremiyorum

“Eve meyve alıyorum, yanında yiyorum belki iştahı açılır, meyve yer diye ama o hâlâ soğan ve sarımsak yemeye devam ediyor”

‘Bizim evde meyve tabağı yoktur, onun yerine soğan ve sarımsak dolu bir tabağımız var. Okuldan eve geldiğinde oğlum sana ne pişireyim dediğimde, ’soğan pişir anne’ diyor. Tost yapıyorum ya da makarna yapıyorum ama o önce onların yanındaki soğanı bitiriyor’

Soğan ve sarımsak bağımlısı Eymen ise arkaşlarının okulda sürekli bir koku olduğunu söylediğini ancak şu ana kadar kendisinden geldiklerini anlamadığını söyledi.

Soğan ve sarımsak bağımlısı Eymen ‘Çocukluğumdan beri soğan ve sarımsak yiyorum. Arkadaşlarım okulda ’bir koku var’ diyorlar ama benden geldiğini anlayamıyorlar. Soğan ve sarımsak yedikçe kendimi daha güçlü hissediyorum ve hiç hasta olmuyorum‘ dedi.

Soğan ve sarımsak bağımlısı Eymen, her gün en az 10 diş sarımsak bir kilo soğan tüketiyor ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x