Görüntü yönetmeninin ölümüne neden olan Alec Baldwin yeniden yargılanacak

New Mexico savcıları, “Rust” filminin setinde yaşanan bir kaza sonucu görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’in ölümüne ve yönetmen Joel Souza’nın yaralanmasına neden olan oyuncu Alec Baldwin’i ölümcül silahlı saldırısıyla bağlantılı olarak yeniden “kasıtsız adam öldürmek”le suçladı. Baldwin’in davasının kasım ayı ortasında görüleceği belirtildi.

Ntv’nin aktardığına göre, yaşanan olayla ilgili ortaya çıkan “yeni detayların” bu kararda etkisi olduğu belirtildi. Alec Baldwin’i temsil eden avukatlar ise savcıların bu kararını “konudan saptırılmış” olarak nitelendirdi ve her türlü suçlamaya cevap vermeye hazır olduklarını belirtti.

Oyuncunun hakkındaki suçlamalar düşmüş olsa da ortaya çıkan yeni detayların, Baldwin’in suçluluğunu ispatlayabileceği düşünülüyor.

Ne olmuştu?

Oyuncu Alec Baldwin, 21 Ekim 2021’de New Mexico’da “Rust” filminin çekimleri sırasında kullandığı silahla 42 yaşındaki görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’in ölümüne neden oldu. Baldwin, aynı olayda 48 yaşındaki yönetmen Joel Souza’yı da omzundan yaraladı. Olay sonrası verdiği ilk röportajda Baldwin, tabancada gerçek mermi olduğunu bilmediğini, yaşananlardan dolayı derin üzüntü ve pişmanlık duyduğunu ancak suçluluk hissetmediğini söylemişti.

Davada, Baldwin ve Rust Film şirketi, Hutchins’in ölümüne yol açan kazada dikkatsiz davranışlar ve ucuz maliyet için yeterince kalifiye olmayan personel çalıştırmakla suçlanıyordu. Daha sonra Baldwin’in avukatı tarafından yapılan açıklamada, Baldwin ve Rust Film şirketine karşı açılan dava üzerinde, Hutchins’in ailesi ile uzlaşıldı. Baldwin’in avukatları da Baldwin’e yöneltilen taksirle öldürme suçlamasının düşürüldüğünü açıkladı.

Baldwin’in karşı karşıya kaldığı “kasıtsız adam öldürme” suçlaması, savcıların yeni kanıtlar ve soruşturma için daha fazla zamana ihtiyaç olduğunu öne sürmeleri nedeniyle nisan ayında reddedildi. Davanın düşmesinin ardından oyuncunun avukatları, “Bu trajik kazanın gerçekleri ve koşulları hakkında uygun bir soruşturma yapılmasını teşvik ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x