Işıl Kasapoğlu belgeseli ‘Anlatmadan Yapamam’ın prömiyeri yapıldı

Yapım sponsorluğunu ENKA Sanat’ın üstlendiği Işıl Kasapoğlu belgeseli “Anlatmadan Yapamam”, ilk kez izleyiciyle buluştu. Oyunun ENKA Açık Hava Tiyatrosu prömiyerine Işıl Kasapoğlu, kültür sanat dünyasından çok sayıda davetli ve tiyatrosever katıldı.

ENKA Sanat Koordinatörü Murat Ovalı, gösterim öncesi yaptığı konuşmada, “Yıldız Kenter ve Genco Erkal belgesellerini yaptık. Buna bir üçüncüsünü de ekledik. Bu kez tiyatromuzun en önemli rejisörlerinden Işıl Kasapoğlu’nun belgeseliyle karşınızdayız. Galatasaray Lisesi’nden bugüne kadar tiyatrolar kurdu. Oyunlar yönetti. Yüzlerce oyuncu yetiştirdi. Yönetmenlik yaptı. Yüzlerce yazar, oyuncu, müzisyen tasarımcıyla beraber kendi deyimiyle hikayeler anlattılar. Şimdi gelin Işıl Kasapoğlu anlatsın biz izleyelim” dedi.

ENKA Sanat Direktörü Gül Mimaroğlu da ENKA Sanat’ın bugüne kadar çalışmalarını hep sanatçı dostlarının desteğiyle yürüttüğünü söyleyerek, ” 41. yılımızdayız. Kendi mekanlarımızda farklı disiplinlerden etkinlikleri, küçük ekibimizle, mutlulukla hep ağırladık. Gençlere alan açtık. Burslarımız ile fırsat tanıdık. Sponsorluklarla iş birlikteliklerimizi güçlendirdik. Belgeseller ile de eğitici ve kalıcı eser bırakmayı istiyoruz” diye konuştu.

Yapımcılığını Porte Film, yönetmenliğini Selçuk Metin’in üstlendiği “Anlatmadan Yapamam” belgeselinin proje danışmanlığını Serkan Keskin, görüntü yönetmenliğini Emre Okur gerçekleştirdi. Belgesel, Işıl Kasapoğlu’nun tiyatroyla tanıştığı ilk günden itibaren geçen sanat hayatını ve özel hayatından kesitlere yer veriyor.

Belgeselin gösterimi daha sonra ENKA Eşref Denizhan Açık Hava Tiyatrosu’nda 4 Eylül’de gerçekleştirilecek.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x