Saadet Partisi, Gelecek Partisi ve HÜDA PAR’dan ortak Filistin’e destek mitingi

Gelecek Partisi ve Saadet Partisi, 15 Ekim Pazar günü Yenikapı’da düzenlenecek Filistin’e destek mitingine HÜDA PAR’ı da davet etti. Üç parti, ortak miting kararı aldı.

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, bugün Filistin ve İsrail gündemine ilişkin Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu‘nu ziyaret etti.

AA’da yer alan habere göre, Yapıcıoğlu, ilk olarak Saadet Partisi’nin genel merkezinde Karamollaoğlu’yla bir araya geldi. Saadet Partisi grubu olarak Filistin’deki gelişmeleri değerlendirmek üzere bir önerilerinin olacağını belirten Karamollaoğlu, HÜDA-PAR’ın da önerilerine destek vereceğini dile getirdi. 

Karamollaoğlu, “Bugüne kadar birtakım mitingler Türkiye’de tertip edildi. Hafta sonunda da nasip olursa İstanbul’da bir mitingimiz olacak. Aynı şekilde bugün HÜDA PAR da böyle bir talepte bulundu. Bu mitingleri birleştirerek topluma bir mesaj vermeyi ümit ediyoruz” dedi.

Daha sonra Yapıcıoğlu, Meclis’te Davutoğlu’nu ziyaret etti. İkili, Filistin meselesini konuştu. Ziyarette açıklama yapan Yapıcıoğlu, bu konuda birlikte ne yapabileceklerini istişare etmek istediklerini belirtti.

Üç parti, Filistin’deki gelişmeleri değerlendirmek üzere birlikte miting düzenleme kararı aldıklarını açıkladı.

Mitingin 15 Ekim Pazar günü, Yenikapı’da yapılması planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x